Domowe sposoby prania wykładzin – czy są skuteczne?

sprzątanie obiektów handlowych
Sprzątanie obiektów handlowych – z czego się składa
14 lipca 2019
sprzątanie w biurowcach
Wysoka jakość sprzątania w biurowcach
9 września 2019
Pokaż wszystkie

Domowe sposoby prania wykładzin – czy są skuteczne?

domowe sposoby prania wykładzin

Dziś pranie wykładzin jest bardzo dobrze znaną usługą i polecaną z uwagi na wygodę i efekt, jaki można w ten sposób uzyskać. Mimo to niektórzy decydują się na samodzielne pranie. Może w obawie przed wysokimi kosztami, a może po prostu twierdząc, że zrobią to lepiej. Ambitnych w każdym razie nie brakuje, ale czy jest to dobre rozwiązanie, to już inna sprawa. W każdym razie podpowiadamy, jakie są domowe sposoby na pranie wykładzin.

Kilka polecanych metod prania wykładzin

Choć metod prania wykładzin jest wiele, niektóre z nich okazują się zupełnie nieskuteczne. Należy więc skupić się na tych najlepszych bądź po prostu skorzystać z pomocy kogoś bardziej doświadczonego.

Szybko i wygodnie z płatkami mydlanymi

Ta metoda jest dość łatwa, ale czy skuteczna? Na to pytanie należałoby odpowiedzieć sobie samodzielnie. W każdym razie mikstura jest prosta w przygotowaniu. Wystarczy połączyć ze sobą: 3 łyżki płatków mydlanych i 500 g skrobi ziemniaczanej, a następnie rozsypać je na całej powierzchni wykładziny. W dalszej kolejności trzeba to wetrzeć szczotką i pozostawić tak na 30 minut. Po upływie danego czasu pozostaje tylko dokładnie odkurzyć wykładzinę.

Mieszanina soli, octu i… kilku dodatkowych składników

Wyczyścić wykładzinę można również poprzez zastosowanie innej metody. W tym celu należy połączyć ze sobą następujące składniki: 1 szklankę octu, 2 szklanki wody, 2 łyżki soli i 15 kropli oleju. Po dokładnym wymieszaniu substancję trzeba przelać do butelki z rozpylaczem, a następnie dokładnie spryskać całą powierzchnię wykładziny. Po wyschnięciu wystarczy ją tylko odkurzyć.

Idealny sposób na uporczywe plamy

Jeżeli wykładzina ma liczne plamy, warto rozważyć zastosowanie jeszcze innej metody. Do tego celu będą potrzebne takie składniki jak: 1 łyżeczka płynu do naczyń, 1 łyżka octu, 1 szklanka ciepłej wody, 1 łyżeczka sody, ręcznik, gąbka. Substancję tę powinno się dokładnie rozpylić na poszczególnych plamach, a następnie wetrzeć ją za pomocą ręcznika.

Samodzielne pranie wykładzin to ciężka praca

Z czym wiąże się samodzielne pranie wykładzin? Przede wszystkim z:

  • dużym wysiłkiem
  • koniecznością poświęcenia czasu
  • eksperymentowaniem i nieustającym testowaniem nowych metod
  • nieskutecznością pomimo wysiłku
  • wydatkami na rozmaite preparaty chemiczne do czyszczenia i narzędzia pracy

W związku z powyższym samodzielne uporanie się z problemem brudnej wykładziny przychodzi z ogromnym trudem. Warto więc zastanowić się nad wyborem innych opcji czyszczenia.

Czy nie lepiej skorzystać z pomocy fachowców?

Z uwagi na to, że samodzielne czyszczenie wykładzin nie jest wcale prostym zadaniem, poleca się korzystanie z usług profesjonalistów. Firma dojeżdża na miejsce i zajmuje się wszystkim kompleksowo. Posiada odpowiednie sprzęty i środki, dzięki czemu nie ma wykładziny, której nie byłaby w stanie wyczyścić w oczekiwanym stopniu. Dziś pranie wykładzin w takich dużych miastach jak Wrocław, zresztą podobnie jak i w mniejszych, cieszy się dużym zainteresowaniem. Z uwagi na przystępne ceny tych usług nikt nie ma chęci zajmować się tym samodzielnie.

Nie znając skutecznej metody prania wykładzin, można łatwo trafić na tę, która jednak nie działa, co niestety zazwyczaj okazuje się dopiero po przeprowadzonym czyszczeniu. Warto więc przemyśleć temat i zastanowić się nad tym, czy naprawdę jest sens się tym trudzić, skoro jest możliwość skorzystania z dużo wygodniejszej i w stu procentach skutecznej opcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *