blok mieszkalny
Jak zadbać o porządek osiedli mieszkaniowych jesienią?
12 września 2018
Pokaż wszystkie

Jak skutecznie zabezpieczyć posadzkę?

sprzątanie w szpitalach

W miejscach użyteczności publiczne istotna jest higiena i bezpieczeństwo. Standardowe rozwiązania odpowiedzialne za pielęgnacje powierzchni płaskich nie sprostają wysokim wymaganiom. Osoby odpowiedzialne za jednostki takie jak szpitale czy szkoły mają za zadanie zadbać nie tylko o codzienne podstawowe czynności związane ze sprzątaniem, ale i odpowiednie zabezpieczenie powierzchni przed negatywnymi czynnikami. Niezwykle ważne jest zabezpieczenie podłogi, która narażona jest na największe zniszczenia ze względu na zdecydowanie najczęstsze jej użytkowanie. W jaki sposób to zrobić? Odpowiadamy.

Polimeryzacja – co to i jaki jest jej cel?

Nazywana jest też akrylowaniem czy hermetycznym zabezpieczaniem powierzchni. Jest to zabieg konserwacyjny, który polega na stosowaniu odpowiednich środków dających ochronę przed nadmiernym zużywaniem się posadzki. Istotna tutaj jest również temperatura, dzięki której możliwy jest proces tworzenia trwałej powłoki polimerowej. Im będzie ona wyższa, tym twardsza powłoka polimerowa. Wykonuje się ją w celu zabezpieczenia podłogi przed zniszczeniem, utratą kolorów, a także w celu wzmocnienia i często też odnowienia i renowacji. Polimeryzacja to specjalna czynność, której mogą być poddawane zarówno płytki lub podłogi kamienne, jak i podłogi drewniane. Przeprowadza się ją w kilku etapach rozpoczynając od usunięcia starej warstwy i gruntownego wyczyszczenia posadzki, następnie trzeba przygotować ją do akrylowania poprzez położenie specjalistycznego podkładu. Ostatnim etapem jest nakładanie warstw akrylowych i ich polerowanie. Ważna jest również poprawna konserwacja.

Zalety polimeryzacji

  • gwarantuje rewelacyjny efekt końcowy, nadając podłodze wysoki połysk, a przy okazji poprawia estetykę pomieszczeń,
  • ogranicza wnikanie brudu w powierzchnię,
  • ułatwia codzienną pielęgnację podłogi,
  • jej powłoka jest antypoślizgowa, co podnosi poziom ogólnego bezpieczeństwa,
  • przedłuża żywotność posadzki,
  • chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi.

W jakich miejscach warto ją stosować?

Polimeryzacja przydatna jest, a nawet konieczna w miejscach publicznych, takich jak na przykład szkoły, uczelnie, urzędy, szpitale, sklepy, zakłady produkcyjne czy biurowce. W tych strefach podłogi szybko ulegają zniszczeniu i potrzebują wysokiej jakości zabezpieczenia.

Warto skorzystać z profesjonalnej firmy sprzątającej, która wykonuje usługi z zakresu akrylowania. Dysponuje ona specjalistycznym sprzętem oraz odpowiednimi środkami. Posiada także ogromne doświadczenie, tak więc zrealizuje zadanie sprawnie i dokładnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *