blok mieszkalny
Jak zadbać o porządek osiedli mieszkaniowych jesienią?
12 września 2018
Pranie dywanów
Nowoczesne technologie prania dywanów, wykładzin i tapicerki
21 listopada 2018
Pokaż wszystkie

Jak wyczyścić plamy na dywanie?

wykładzina w hotelu

Dywany i wykładziny to jedne z chętniej wykorzystywanych materiałów montowanych na podłogach biur i pomieszczeń komercyjnych. Gwarantują przytulność oraz wzmocnione ocieplenie, jednakże standardowa pielęgnacja nie jest wystarczająca, by pozbyć się trudnych plam.

Rynek jest bogaty w dostęp do środków pielęgnacyjnych, ale podobnie jak domowe sposoby nie są w stanie poradzić sobie z wyjątkowo uporczywymi plamami. Dlaczego? Najczęściej wynika to z niewłaściwie dobranych składników do nawierzchni i rodzaju plamy. W konsekwencji może spodziewać się albo niezmienionego stanu albo co gorsza zniszczenia włókna. Na szczęście istnieją możliwości, które gwarantują satysfakcję. Trudna sytuacja wcale nie wymaga zmiany wykładziny lub kolosalnych kosztów usuwania plamy. Profesjonalna firma, która specjalizuje się w usuwaniu trudnych zabrudzeń, poradzi sobie z niedoskonałościami przy pomocy odpowiednio dobranych narzędzi i detergentów. Plama zniknie, a włókno wciąż będzie prezentować się bardzo estetycznie.

Czym jest metoda ekstrakcyjna?

To jedna z najskuteczniejszych metod usuwania plam z dywanów, tapicerek samochodowych, krzeseł oraz innych tego typu powierzchni. Polega na wykorzystaniu specjalnego środka oraz dokładnego wcieraniu go w czyszczoną powierzchnie. Wówczas następuje rozpuszczenie zanieczyszczeń, by w kolejnym etapie pozbyć się plam za pośrednictwem maszyny natryskowo-ssącej. Odpowiednio dobrane detergenty są całkowicie bezpieczne.

Zalety czyszczenia dywanów metodą ekstrakcyjną

Szybko, profesjonalnie i skutecznie to z pewnością mało precyzyjne określenia dotyczące tej usługi, ale jak najbardziej zgodne z otrzymanym rezultatem. By jednak sprostać oczekiwaniom naszych wymagających klientów postanowiliśmy przedstawić temat nieco dokładniej. Decydując się na ekstrakcje dywanów, można oczekiwać:

  • wysokiej skuteczności nawet przy dość mocno ubrudzonych powierzchniach, co jest szczególne uciążliwe w przypadku dywanów, na których poruszamy się w niezmienionym obuwiu
  • brak osadu po środkach chemicznych oraz nieprzyjemnych zapachów detergentów, to również zaleta metody ekstrakcyjnych, dzięki czemu tego typu metoda może być stosowana między innymi w przedszkolach
  • szybki czas schnięcia, co jest istotne z punktu widzenia użytkowania dywanu oraz zabezpieczeniu struktury włosia przed ewentualnym uszkodzeniem. Za duża wilgoć mogłaby spowodować trwałe uszkodzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *