Nowoczesne technologie prania dywanów, wykładzin i tapicerki

wykładzina w hotelu
Jak wyczyścić plamy na dywanie?
15 października 2018
sprzątanie biur wrocław
Jak porządek w biurze wpływa na pracę?
27 grudnia 2018
Pokaż wszystkie

Nowoczesne technologie prania dywanów, wykładzin i tapicerki

Pranie dywanów

Dywany, wykładziny, meble tapicerowane w skutek użytkowania ulegają pobrudzeniu jest to problem który dotyka Nas wszystkich, w jaki sposób profesjonalnie zlikwidować ten problem? Przede wszystkim należałoby odpowiedzieć sobie na pytanie czy chcemy i jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z brudnym dywanem czy tapicerką.

Domowe sposoby zazwyczaj okazują się niewystarczające i przysparzają wielu kłopotów. Zadajemy pytanie jakimi środkami czyścić dywan? Czy prać dywan na mokro, czy też lepiej na sucho? W jaki sposób suszyć?

Te pytania i wątpliwości pojawiają się szczególnie wśród użytkowników którzy pierwszy raz stają przed problemem prania dywanu czy prania wykładziny, Co robić?

 

Domowe pranie dywanu? Czy firma piorąca dywany?

Zdecydowanie i bezapelacyjnie najlepiej jest zdecydować się na oddanie dywanu czy wykładziny w profesjonalne ręce, to po prostu rozwiąże nam problem i nie przysporzy niepotrzebnych problemów. Dlaczego?

Już odpowiadamy. Dywany oprócz tego że zbierają kurz, brud, drobnoustroje, bakterie i wszystko to co nie spada przesiąkają nieprzyjemnymi zapachami, tutaj kłania się nam metoda prania ekstrakcyjnego. Pranie ekstrakcyjne to najbardziej popularna metoda rozwiązująca problem. W jednej czynności roboczej wykonuje się natrysk środka aktywnego i odciągnięcie środka wraz z rozpuszczonym brudem.

Metoda ta gwarantuje wysoką skuteczność połączoną z krótkim czasem schnięcia pranego dywanu, wykładziny lub tapicerki meblowej. Pranie ekstrakcyjne stosujemy najczęściej podczas wykonywania usługi na miejscu u klienta. Stosowane przez nas urządzenia oraz środki chemiczne gwarantują wysoką skuteczność, a co za tym idzie zadowolenie naszych Klientów, których mamy na terenie całego Wrocławia i okolic.

Inne metody prania dywanów

  • Szamponowanie jest najskuteczniejsze, jeśli wykonujemy je w pralni dywanów. Ponieważ po takim zabiegu dywan należy wysuszyć w odpowiednich do tego warunkach. Metoda ta łączy trzy inne metody prania dywanów i wykładzin (pranie ekstrakcyjne, szamponowanie i kapsułkowanie) i składa się z następujących etapów: dokładne odkurzenie dywanu bądź wykładziny specjalnym odkurzaczem
  • usunięcie miejsc z plamami, gum do żucia itp. Przy użyciu najlepszych dostępnych odplamiaczy m. in. firmy Karcher – środki te gwarantują, że czyszczone miejsca nie ulegną odbarwieniu,
  • rozprowadzenie szamponu na fragmencie wykładziny, podając roztwór roboczy ze zbiornika maszyny
  • czyszczenie wykładziny maszyną dyskową do momentu rozpuszczenia brudu
  • usunięcie ewentualnych plam, ujawnionych po wyczyszczeniu wykładziny – po zebraniu zanieczyszczeń ekstratorem, dokładnie oglądamy czyszczony dywan lub wykładzinę i jeśli to konieczne – doczyszczamy ujawnione plamy,
  • płukanie dywanu lub wykładziny metodą ekstrakcyjną,
  • zaczesanie runa wykładziny w jednym kierunku – czynność niezbędna, pomagająca w równomiernym schnięciu oraz znacząco poprawiająca wygląd czyszczonego dywanu lub wykładziny,
  • zapewnienie odpowiednich warunków do schnięcia wykładziny,
  • po całkowitym wyschnięciu dywanu lub wykładziny odkurzamy ją dokładnie w celu usunięcia skrystalizowanego szamponu, wraz z uwięzionym brudem,
  • na końcu następuje rozpylenie środka do odświeżania dywanów, który sprawi, że dywan nie tylko będzie wyglądał jak nowy, ale też pięknie pachniał przez długi czas.

Silną stroną tej metody jest duża skuteczność rozpuszczania brudu. Zalecamy jej stosowanie do dywanów mocno zabrudzonych, wymagających intensywnego prania.

 

Jak kończą się domowe próby prania dywanów czy wykładziny?

Jak wcześniej pewnie przeczytaliście dywan czy wykładzinę możemy spróbować wyprać w domu, są nawet do tego środki typu proszek do posypywania dywanu na sucho. Następnie taki proszek do dywanu trzeba odkurzyć przy pomocy odkurzacza i teoretycznie mamy czysty dywan.

Niestety tylko teoretycznie ponieważ z własnego doświadczenia wiemy że efekty tego typu zabiegów są lekko mówiąc niezadowalające. Dywan nadal jest brudny i nieprzyjemny zapach miesza się z zapachem proszku co tylko pogłębia problem.

Pozostaje nam wtedy tylko porządne wytrzepanie dywanu i zastanawianie się co dalej. Najwięcej problemów sprawiają zazwyczaj dywany z długim włosem np. typu shaggy, w tych dywanach zatrzymuje się po prostu wszystko co tylko jest możliwe, i domowe usunięcie brudu z tego typu dywanu jest po prostu niemożliwe.

Jak sobie z tym poradzić? Najlepszym rozwiązaniem jest zadzwonić do firmy która profesjonalnie zajmuje się czyszczeniem tego typu dywanów czy wykładzin. Fachowość, doświadczenie i przede wszystkim profesjonalne środki oraz maszyny gwarantują nam że dywan powróci do dawnych lat świetności.

Polecamy zwrócić się o pomoc w takim przypadku profesjonalnej firmy takiej jak nasza 🙂 która działa na terenie całego Wrocławia, Oleśnicy i miejscowości ościennych. od wielu lat zajmujemy się takimi usługami jak pranie dywanów, pranie wykładzin oraz szeroko pojętymi pracami związanymi z czyszczeniem i sprzątaniem.

 

Wyprany dywan brzydko pachnie?

Wyprany dywan utrzymuje nieprzyjemny zapach. Dlaczego tak się dzieje? Otóż może być to wina nieprawidłowego wyprania dywanu. Jeśli na dywanie bawiły się dzieci, mamy zwierzęta w domu, jeśli chodzimy w butach po wykładzinie czy po prostu zdarza nam upuścić resztki jedzenia na dywan czy wykładzinę, jest to idealne miejsce do rozwoju bakterii, grzybów i innych niebezpiecznych drobnoustrojów.

Chcąc wyprać dywan najpierw staramy się go dokładnie odkurzyć a następnie przy pomocy pralki czy też prania w sposób ręczny pierzemy. Niestety takie metody często kończą się porażką i efekt jest taki że dywan czy wykładzina zamiast pachnieć proszkiem czy płynem do prania dywanów śmierdzi stęchlizną.

Zapach stęchlizny z dywanu spowodowany może być tym, że w domowych warunkach bez odpowiedniego sprzętu nie możliwe jest skuteczne odciągnięcie wody z dywanu. Szczególnie wtedy kiedy mamy dywan z dłuższym włosem który, kolokwialnie mówiąc „pije wodę”. Ponadto jeśli dywan ma pozostałości brudu, był niedokładnie odkurzony bądź wytrzepany w połączeniu z wodą i proszkiem daje nam to po prostu mieszankę wybuchową.

Po takim domowym zabiegu raczej trudno będzie nam usunąć spotęgowany nieprzyjemny zapach dywanu czy wykładziny. Profesjonalna firma wie jak się zabrać za czyszczenie czy pranie dywanu, wie jakie środki należy dobrać i co najważniejsze daje nam pewność że efekt będzie najlepszy z możliwych.

 

Pranie dywanu, ile kosztuje?

Koszty prania dywanu czy wykładziny mogę być bardzo różne, jest to zależne min. od wielkości dywanu. Ceny wahają się w przedziale od 3,5zł do 10zł za metr kwadratowy i ustalane są indywidualnie.

Reasumując należy powiedzieć, że są to bardzo niewielkie koszty w stosunku do zakupu nowego dywanu, który może być konieczny jeśli sami próbujemy domowymi sposobami podjąć się tej próby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *