Kiedy należy zlecić firmie chemiczne pranie dywanów?

Porządek w biurze - jak dbać
Porządek w biurze – jak sobie ułatwić to zadanie?
7 maja 2021
Sprzątanie obiektów przemysłowych
Sprzątanie obiektów przemysłowych – warunki współpracy
8 lipca 2021
Pokaż wszystkie

Kiedy należy zlecić firmie chemiczne pranie dywanów?

pranie dywanów

Mieszkanie lub dom bez dywanów? Trudno to sobie wyobrazić. Te elementy dekoracyjne na dobre wpisały się bowiem w wystrój polskich wnętrz. Żeby jednak zachowały swój atrakcyjny wygląd na dłużej, muszą być systematycznie pielęgnowane. Kiedy warto zdecydować się na chemiczne pranie dywanów? Jakie korzyści płyną ze zlecenia tego zabiegu profesjonalistom?

Chemiczne pranie dywanów Wrocław – kiedy warto je zlecić?

Dywany dodają uroku każdemu wnętrzu. Sprawiają, że staje się ono ciepłe i przytulne. Ich widok w mieszkaniu, domu czy też hotelu nikogo nie dziwi. Coraz częściej pojawiają się także w przestrzeniach biurowych. Niestety, są to elementy dekoracyjne, które dosyć łatwo się brudzą. Nawet egzemplarze, które z pozoru wyglądają na czyste, mogą być siedliskiem nieczystości. Brud wnika bowiem głęboko w strukturę włosia.

Tymczasem klasyczne sposoby pielęgnacji dywanów, takie jak odkurzanie, trzepanie, a nawet mycie na mokro, nie zdają egzaminu. Najczęściej bowiem usuwają drobne zanieczyszczenia z wierzchniej warstwy. Natomiast brud i roztocza ukryte wewnątrz pozostają nietknięte. Czy to oznacza, że aby zachować odpowiedni poziom czystości w pomieszczeniach, należy pozbyć się przytulnych dekoracji? Nie. Wystarczy zdecydować się na chemiczne pranie dywanów.

Metoda ta przynosi najlepsze efekty, kiedy jest systematycznie wykonywana. Żeby zachować minimum higieny, profesjonalne czyszczenie powinno odbywać się raz na rok. Lepsze efekty przynosi chemiczne pranie dywanów dwa razy do roku – wiosną i jesienią. Daje to gwarancję, że większość zanieczyszczeń, nawet tych głęboko ukrytych, zostanie usunięta.

Dla profesjonalnej firmy pora roku tak naprawdę nie będzie miała znaczenia. Po wyczyszczeniu dywan zostanie bowiem odpowiednio wysuszony. Nie ma więc obaw, że dojdzie do procesów gnicia.

Chemiczne pranie dywanów odpowiedzią na uporczywe plamy

Jak zostało wspomniane, dywany to dekoracje, które często się brudzą. Są bowiem usytuowane w newralgicznym miejscu. Zawsze istnieje ryzyko, że coś na nie spadnie lub zostanie wylane. Wino, kawa, sok, talerz z jedzeniem – nie trudno wyobrazić sobie, jak rzeczy te lądują na dywanie. Próby usunięcia zabrudzeń domowymi sposobami mogą spalić na panewce, a nawet sprawić, że plama się utrwali. Dlatego usunięcie uporczywego brudu lepiej zlecić specjalistom.

I w tym przypadku chemiczne pranie dywanów będzie odpowiednią opcją. Pozwoli bowiem pozbyć się plam i – co najważniejsze – nie uszkodzi włosia. Dostępne w sklepach detergenty czyszczą jedynie powierzchniowo. W przypadku trudnych zabrudzeń mogą okazać się nieskuteczne. Lepiej więc od razu skorzystać z usług profesjonalistów. To oszczędność czasu, pieniędzy i wysiłku.

Dlaczego warto zdecydować się na chemiczne pranie dywanów?

Wbrew pozorom pranie dywanów nie jest prostą sztuką. Pod uwagę należy wziąć wiele kwestii, w tym m.in. rodzaj materiału (naturalny/sztuczny), długość włosia, a nawet rodzaj plam. Specjaliści wiedzą, jak odpowiednio dobrać metodę czyszczenia, aby chemiczne pranie dywanów przyniosło pożądane rezultaty.

Największym atutem chemicznego prania dywanów jest bez wątpienia jego skuteczność. Sprawdza się ono doskonale w przypadku ciężko zabrudzonych tkanin, a także materiałów, które mogłyby źle reagować na kontakt z wodą. Korzystając z usług profesjonalistów, oszczędzasz swój czas i siły. Nie musisz bowiem samodzielnie czyścić dywanów. Nie kupujesz również specjalistycznych detergentów. Co więcej, otrzymujesz gwarancję rezultatów. Działając na własną rękę, nie możesz mieć pewności, że wszystko pójdzie po Twojej myśli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *