Jak ustalić zasady współpracy z firmą sprzątającą?
13 kwietnia 2021
pranie dywanów
Kiedy należy zlecić firmie chemiczne pranie dywanów?
9 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Porządek w biurze – jak sobie ułatwić to zadanie?

Porządek w biurze - jak dbać

Praca w chaotycznej przestrzeni jest nie tylko nieefektywna, ale również zdecydowanie trudniejsza. Dodatkowo, jeżeli biuro nie jest regularnie sprzątane, nastroje pracowników i ich motywacja do pracy mogą znacząco się obniżyć. Po generalnym remoncie lub po przeprowadzce koniecznie trzeba gruntownie posprzątać. Niestety bez odpowiedniego sprzętu i preparatów, ciężko zrobić to samodzielnie. Firmy oferujące profesjonalne sprzątanie biur specjalizują się zarówno w porządkowaniu przestrzeni, regularnym utrzymywaniu czystości, a także w usuwaniu zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc. Jakie są korzyści wynikające ze współpracy z przedsiębiorstwem tego typu?

Profesjonalne sprzątanie biur od A do Z


Usługa sprzątania powierzchni biurowych jest bardzo rozbudowana, dlatego na samym początku warto szczegółowo ustalić zakres prac. Takie podejście sprawia, że obie strony umowy są w pełni zadowolone ze współpracy.

• Jak często należy sprzątać biuro? Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ jest to uzależnione od wielu czynników. Pierwszym z nich jest liczba osób. Im jest ich więcej, tym porządki trzeba przeprowadzać częściej. Największe biura sprząta się każdego dnia roboczego.

• Warto dodać, że utrzymanie czystości w biurze musi dotyczyć także toalety. Pracownicy nie tylko czyszczą i dezynfekują elementy wyposażenia, ale też uzupełniają środki chemiczne, w tym mydło, kostki do WC, odświeżacze, preparaty do dezynfekcji i oczywiście papier toaletowy.

• Sprzątanie biur może obejmować także kuchnię, szatnię, pomieszczenia socjalne i wspólne przestrzenie. Kompleksowe podejście do utrzymywania czystości znacząco wpływa na komfort pracy, który z kolei przekłada się na wyższą wydajność.

Profesjonalne firmy sprzątające wyróżniają się elastycznym podejściem. Co to oznacza w praktyce? Przede wszystkim możliwość sprzątania biura poza godzinami pracy.

Osoby sprzątające nie będą przeszkadzać pracownikom, którzy wykonują swoje obowiązki służbowe.


Sprzątanie biur – dodatkowe informacje

W zależności od ustaleń, oprócz powierzchni płaskich, czyszczone mogą być również meble i inne elementy wyposażenia. Doświadczeni pracownicy używają wyłącznie sprawdzonych i przede wszystkim bezpiecznych preparatów, odpowiednich dla różnego rodzaju materiałów.

Ponadto sprzątanie biur może obejmować mycie okien. Ich czystość wpływa bowiem na ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Przedsiębiorstwa sprzątające oferują zarówno jednorazowe usługi, jak i są otwarte na nawiązanie stałej współpracy.

Druga opcja jest zdecydowanie bardziej polecana, ponieważ umożliwia stałe utrzymanie porządku w biurze. Warto dodać, że generalne sprzątanie powierzchni biurowych, dzięki wykorzystaniu specjalnych urządzeń i skutecznych preparatów, trwa stosunkowo krótko. Z tego powodu nie należy obawiać się o długie przerwy w funkcjonowaniu obiektu.


Czyste biuro to najlepszy wizerunek każdej firmy


W praktycznie każdym biurze przyjmowani są goście będący potencjalnymi klientami przedsiębiorstwa. Dodatkowo, siedzibę firmy odwiedzają partnerzy biznesowi, kandydaci do pracy i pracownicy medialni.

Czyste i schludne biuro to zatem najlepsze wizytówka. Z tego powodu regularne sprzątanie jest po prostu niezbędne. Najszybszym, najłatwiejszym i przede wszystkim najskuteczniejszym sposobem jest zlecenie tej czynności profesjonalistom, którzy na co dzień zajmują się dokładnym czyszczeniem siedzib wielu firm.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *