sprzątanie w biurowcach
Wysoka jakość sprzątania w biurowcach
9 września 2019
sprzątanie biura
W jakich godzinach powinna sprzątać firma sprzątająca biura?
15 listopada 2019
Pokaż wszystkie

Zaniedbanie wykładzin – czym to grozi?

wykładzina

Niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego, jak ważne jest regularne pranie wykładzin. Wydaje im się, że systematyczne odkurzanie w zupełności wystarczy. Tymczasem niekoniecznie. Wykładziny są dużo trudniejsze do utrzymania w czystości niż dywany, które można wynieść na zewnątrz, wytrzepać, wymrozić w czasie zimy itd. Jak w takim razie dbać o wykładziny i czym może grozić jej zaniedbanie?

Do czego prowadzi zaniedbanie wykładziny?

Wystarczy nie odkurzać i nie prać, aby błyskawicznie zaniedbać wykładzinę. Do czego może to prowadzić?

Utrata ładnego wyglądu

W ten prosty sposób można przede wszystkim doprowadzić do utraty ładnego wyglądu wykładziny. Szybko utraci ona wyraźny kolor i blask. Wówczas nie będzie już ozdobą pomieszczenia jak na początku. To tylko jeden z wielu powodów, dla którego warto, a nawet trzeba regularnie czyścić wykładzinę.

Utrata czystości

Zaniedbana wykładzina traci świeżość. Na jej powierzchni pojawiają się liczne plamy i ślady użytkowania. W wykładzinie tej zwykle gromadzi się piasek, kurz, złuszczający się ludzki naskórek, a także sierść zwierząt i włosy. Niepoddawana czyszczeniu wykładzina nie pachnie świeżością, lecz przeciwnie. Potrafi zanieczyścić powietrze w całym pomieszczeniu.

Zagnieżdżenie bakterii i roztoczy

Jeżeli ktoś nie pierze wykładziny, naraża ją na zagnieżdżenie się bakterii i roztoczy. Wówczas zwiększa się także ryzyko powstania pleśni.

Dbanie o wykładzinę przedłuża jej żywotność

Regularne odkurzanie, a także pranie wykładziny przedłuża jej żywotność. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze. Zakup nowej wykładziny jest zdecydowanie droższy niż wydatki związane z regularnym ich czyszczeniem. Dzięki temu częsta jej wymiana nie jest konieczna. Systematyczne pranie wykładziny pozwala utrzymać ją w idealnym stanie.

Jak prać wykładzinę?

Pranie wykładziny właściwie nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia i środki czyszczące. Muszą być jednak wysokiej jakości, a te profesjonalne są drogie i nie zawsze dostępne dla każdego. Czynność ta zwykle zajmuje dużo czasu, więc trzeba od razu zarezerwować co najmniej pół dnia. W końcu wiąże się to w pierwszej kolejności z koniecznością jej dokładnego odkurzenia. Prać wykładzinę można samodzielnie lub z pomocą firmy sprzątającej.

Dlaczego warto skorzystać z usług profesjonalistów? Oto kilka powodów:

  • firmy posługują się profesjonalnymi narzędziami i środkami czyszczącymi,
  • ekipy sprzątające mają doświadczenie w praniu wykładzin,
  • fachowcy zajmują się tym kompleksowo i sprawnie,
  • zleceniobiorcy ponoszą odpowiedzialność za ewentualne niepowodzenie i zniszczenia.

Podsumowanie

Podsumowując, pranie wykładziny gwarantuje wydłużenie jej żywotności, atrakcyjny wygląd i świeżość. Wystarczy robić to regularnie, aby uniknąć wielu problemów, a przede wszystkim konieczności zakupu nowej. Prać można samodzielnie lub z pomocą ekipy sprzątającej. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że tego typu czynności są czasochłonne i pracochłonne. Ponadto wymagają zastosowania specjalistycznych środków. W przeciwnym razie uzyskany efekt, o ile w ogóle to nastąpi, nie będzie satysfakcjonujący. Firma, której zleci się to zadanie powinna mieć doświadczenie i pozytywne opinie klientów.

Jeżeli szukasz profesjonalnej ekipy sprzątającej, która wypierze Twoją wykładzinę, zgłoś się do nas. Oferujemy kompleksowe pranie wykładzin. Zajmujemy się tym sprawnie i fachowo. U nas możesz liczyć na przystępne ceny. Zresztą przekonaj się o tym samodzielnie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *