W jakich godzinach powinna sprzątać firma sprzątająca biura?

wykładzina
Zaniedbanie wykładzin – czym to grozi?
8 października 2019
Sprzątanie budynków zimą – z czego się składa?
13 grudnia 2019
Pokaż wszystkie

W jakich godzinach powinna sprzątać firma sprzątająca biura?

sprzątanie biura

Teraz każda firma sprzątająca dąży do tego, aby oferta, którą posiada, była w jak najmocniejszym stopniu dopasowana do indywidualnych oczekiwań stałych i przyszłych klientów. Tak więc pojawiają się w niej nowe usługi i liczne udogodnienia. Jednym z nich jest chociażby pora sprzątania pomieszczeń biurowych.

Kiedy wykonywać bieżące prace porządkowe

Zależnie od wielkości firmy i branży, w jakiej działa, czasem warto, aby cały czas był ktoś obecny z serwisu sprzątającego. Nie zawsze jednak jest to konieczne. Z drobnymi zanieczyszczeniami poradzą sobie pracownicy. Jeżeli zaś chodzi o bardziej czasochłonne i skomplikowane prace porządkowe, lepiej powierzyć je specjalistom.

Sprzątanie po godzinach

Najlepszą opcją jest sprzątanie po godzinach pracy konkretnego biura. Tak jest wygodniej i przede wszystkim efektywnie. Nie ma co ukrywać – rodzi to wiele korzyści również pracownikom. Zdarza się, że ekipa sprzątająca chcąc czy też nie, po prostu hałasuje. Uruchamia rozmaite odkurzacze i inne urządzenia, dzięki którym może wykazać się należytą dokładnością. Kiedy w biurze już nie ma pracowników, łatwiej jest dostać się do rozmaitych zakamarków. Poza tym pracownicy, kiedy w ciągu dnia mają ciszę i spokój, mogą skupić się na pracy i nie muszą odrywać się od ważnych spraw, tylko dlatego, że właśnie teraz pani z serwisu sprzątającego chce wytrzeć kurz z drukarki czy biurka. Także wykonywanie nawet codziennych prac porządkowych po godzinach pracy biura jest najlepszym rozwiązaniem i najkorzystniejszym dla wszystkich.

Sprzątanie w ciągu dnia

Duże firmy wymagają, aby ekipa sprzątająca była obecna także w ciągu dnia, czyli w godzinach pracy biura. Ma to na celu chociażby:

  • utrzymanie czystości w toaletach,
  • bieżące usuwanie stale pojawiającego się na podłogach błota (szczególnie jesienią i zimą),
  • dbanie o estetykę i czystość przetłoczonej recepcji, poczekalni oraz innych pomieszczeń.

Kiedy wykonywać bardziej wymagające prace porządkowe?

Jeżeli jednak chodzi o bardziej wymagające prace porządkowe, jak na przykład pranie wykładzin, mycie okien, czyszczenie tapicerki i innych mebli, wycieranie kurzu, mycie podłóg w gabinetach itd. zdecydowanie lepiej robić to wszystko poza godzinami pracy biura. Wówczas ekipa sprzątająca może się lepiej na tym skupić, bardziej przyłożyć do dokładności pracy i nie musi się w żaden sposób ograniczać. Z kolei pracownicy nie muszą wysłuchiwać dźwięku odkurzacza piorącego i pozostałych urządzeń, bez których wykonanie pewnych czynności w ogóle jest niemożliwe. Co ważne, nie są też narażeni na zapachy środków chemicznych, które najlepiej radzą sobie z przeróżnymi zabrudzeniami.

Podsumowanie

Firmy sprzątające oferują usługi w różnych przedziałach godzinowych, co zawsze ustalają z klientem już na pierwszej rozmowie. Mogą sprzątać w godzinach pracy biura, a także po pracy. W razie potrzeby są w stanie przeprowadzać prace porządkowe nawet w godzinach nocnych. W końcu firmy zależnie od branży, w jakiej działają, pracują w różnych godzinach, niektóre nawet w nocy. Dlatego czas pracy ekipy sprzątającej zawsze jest ustalany indywidualnie. Nie można więc w tym przypadku nikomu nic konkretnego doradzić. Chcąc wybrać odpowiednią porę sprzątania, trzeba najpierw poznać specyfikę pracy, funkcjonowania firmy.

Jeżeli szukasz fachowców, którzy będą sprzątać Twoje biura i inne pomieszczenia w dogodnym dla Ciebie czasie, skontaktuj się z nami, a z przyjemnością Ci pomożemy. Już dziś zapoznaj się z naszą ofertą i sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *