Jesienne porządki – o czym pamiętać?
18 listopada 2020
Jak często wietrzyć pomieszczenie?
14 stycznia 2021
Pokaż wszystkie

Czym jest polimeryzacja?

doczyszczanie polimeryzacja wrocław

Pojęcie polimeryzacji pojawia się coraz częściej. Tylko o czym dokładnie mowa? Czym jest polimeryzacja? W poniższym artykule wyjaśnimy znaczenie tego pojęcia.

Polimeryzacja – co to takiego?

Polimeryzacja to rozwiązanie stworzone z myślą o przedłużonej żywotności podłogi oraz ochronie przed zarysowaniem, ponieważ uszkodzeniom i ścieraniu ulega jedynie wierzchnia warstwa. Odpowiednio przeprowadzona polimeryzacja jest w stanie wygładzić posadzkę, sprawić, że będzie bardziej nabłyszczona i łatwiej będzie zachować czystość.

Z czym w takim razie mamy do czynienia? Z wieloetapowym procesem renowacji polegającym na pokryciu posadzki specjalną ochronną powłoką polimerową, aby właściwa podłoga pozostała nienaruszona. Standardowa usługa doczyszczanie polimeryzacja składa się z odnowienia specjalistycznymi maszynami, czyli usunięcia śladów kół, starych zabrudzeń, starych powłow zabezpieczających oraz innych zabrudzeń, a także ochrony powierzchni poprzez nałożenie kilku warstw polimeru. Polimery tworzą twardą warstwę ochronną, która chroni daną nawierzchnię przed wpływem czynników zewnętrznych oraz przed skutkiem codziennej eksploatacji.

Na jakich nawierzchniach sprawdzi się polimeryzacja?

Gdzie dokładnie można wykorzystać polimeryzację? Jakie nawierzchnie można zabezpieczyć polimerami? Co niektórzy mogą uznać, że nie ma znaczenia rodzaj powierzchni i polimeryzację można wykorzystać na dowolnej nawierzchni. Jednak w praktyce wszystko wygląda zupełnie inaczej i trzeba wiedzieć, że proces ten nie sprawdzi się wszędzie. Przede wszystkim podłoga, która ma zostać pokryta warstwą polimerów, musi być jednolita.

Gdzie w takim razie wykorzystamy polimeryzację? Na pewno sprawdzi się na posadzkach szpitalnych, betonie, winylu, wykładzinie PCV, linoleum, czy lastriko. Co więcej, aby w ogóle można było przeprowadzić tego typu prace, muszą być spełnione odpowiednie warunki w danym pomieszczeniu, które dotyczą między innymi zakresu temperatury, czy wilgotności.

Jakie korzyści daje polimeryzacja?

Bazując na tym, co już udało nam się ustalić, można wyciągnąć wiele wniosków. Przede wszystkim mamy do czynienia z rozwiązaniem, które stanowi doskonałe zabezpieczenie posadzek. Co więcej, sprawdza się na wielu różnych powierzchniach, o ile są one jednolite. Polimeryzację można wykorzystać do doczyszczania i zabezpieczenia podłóg w gabinetach lekarskich, obiektach handlowych, szkołach, hotelach, pensjonatach, firmach i w wielu innych pomieszczeniach.

Polimery podnoszą jakość danej posadzki, sprawiają, że jej codzienna eksploatacja nie wpływa na jej wygląd. Dzięki temu powierzchnia przez bardzo długi czas pozostanie w nienagannym stanie i będzie nam dobrze służyć.

Komu zlecić polimeryzację?

Do kogo powinniśmy się zgłosić, gdy zdecydujemy się na polimeryzację? Kto odpowiedni może zająć się naszymi podłogami? Jeśli zrobimy rozeznanie w zagadnieniu, to dojdziemy do wniosku, że na rynku działa wiele firm świadczących tego typu usługi. To jednak nie oznacza, że każdy zapewni nam pożądane efekty z polimeryzacji. Jeśli nie chcemy się rozczarować, to wybór powinien paść na firmę z długoletnim doświadczeniem i profesjonalnym podejściem do wykonywanych zadań. Dlatego zapraszamy do kontaktu z naszą firmą!

Wykwalifikowana kadra udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania. Dobierze dogodny dla Ciebie termin realizacji usługi profesjonalnym sprzętem oraz z uwagi na panującą w naszym kraju pandemię dbamy o wszystkie zasady bezpieczeństwa. Zlecając nam usługę możesz być pewien, że zapewnimy oczekiwane efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *