doczyszczanie polimeryzacja wrocław
Czym jest polimeryzacja?
10 grudnia 2020
Smog i jego niebezpieczeństwa
18 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Jak często wietrzyć pomieszczenie?

Regularne wietrzenie mieszkań, domów, biur i wszystkich pomieszczeń, w których przebywają ludzie jest niezwykle ważne z kilku względów. Pierwszym z nich jest utrzymanie prawidłowej temperatury i wilgotności powietrza. Ma to szczególne znacznie w okresie grzewczym, w którym często dochodzi do przesuszenia powietrza, co prowadzi do wysuszenia błon śluzowych. Regularne wietrzenia ogranicza także rozwój pleśni, grzybów i drobnoustrojów, dzięki czemu powietrze jest zdecydowanie zdrowsze. Zatem jak często wietrzyć pomieszczenia?

Dlaczego prawidłowa cyrkulacja powietrza jest tak ważna?

Sprzątanie wnętrz praktycznie zawsze rozpoczyna się od otwarcia wszystkich okien. Jest to niezwykle ważne, ponieważ ilość drobnoustrojów i bakterii jest wprost proporcjonalna do liczby osób przebywających w danych pomieszczeniu. Tylko regularne wietrzenie wpłynie na obecność chorobotwórczych patogenów.

  • Częstotliwość wietrzenia trzeba dostosować do liczby osób, która przebywa w konkretnym pomieszczeniu, a także do aktualnego okresu grzewczego. Zimą warto wietrzyć przynajmniej trzy razy dziennie – przed rozpoczęciem pracy, w połowie oraz na godzinę przed jej zakończeniem.
  • Sprzątanie wnętrz w zdecydowanej większości przypadków odbywa się poza godzinami pracy. Takie rozwiązanie jest niezwykle praktyczne, ponieważ w żaden sposób nie zakłóca funkcjonowania biura.

Wraz z wydychanym powietrzem do pomieszczenia trafiają bakterie i drobnoustroje. Jedynym skutecznym sposobem na zredukowanie ich ilości jest systematyczne wietrzenie wnętrz. W przeciwnym razie, zagęszczenie będzie rosło, a wraz z nim ryzyko infekcji u osób ze słabszym systemem odpornościowym.

Sprzątanie wnętrz – zalety korzystania z usług profesjonalistów

Regularne sprzątanie biur, domów i mieszkań ma ogromny wpływ na komfort. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które zazwyczaj spędzają w biurze 8 godzin. Oprócz kompleksowego wietrzenia, pracownicy firm sprzątających czyszczą wszystkie powierzchnie płaskie i usuwają z nich kurz, który może być przyczyną różnego rodzaju objawów alergicznych. Dzięki wykorzystaniu skutecznych, a zarazem w pełni bezpiecznych środków, wszystkie powierzchnie są dokładnie wyczyszczone.

  • Sprzątanie wnętrz w takich miastach jak Wrocław może obejmować także usuwanie zabrudzeń z trudno dostępnych miejsc oraz mycie okien. Ponadto profesjonalne firmy oferują czyszczenie toalety i uzupełnianie wszystkich środków chemicznych, takich jak papier toaletowy, mydło, odświeżacz powietrza, płyn do dezynfekcji, kostki do toalety i inne.

Kompleksowe sprzątanie, w połączeniu z regularnym wietrzeniem, pozwala na tak zwane naturalne oczyszczanie powietrza. To z kolei sprzyja nie tylko dobremu samopoczuciu, ale również ogranicza ryzyko infekcji.

Kiedy warto dodatkowo wietrzyć wnętrze?

W sytuacji gdy jeden z domowników przechodził nawet łagodne przeziębienie, wówczas należy dokładnie przewietrzyć wnętrze. W zależności od wielkości domu lub mieszkania, wietrzenie powinno trwać minimum jedną godzinę i być przeprowadzone przynajmniej 3 razy dziennie przez dwa dni. Oczywiście nie można zapomnieć o wietrzeniu pościeli i wypraniu poduszek, prześcieradeł i koców w wysokiej temperaturze (o ile producent dopuścił taką możliwość). Sprzątanie wnętrz jest skierowane nie tylko do właścicieli i zarządów biur, ale również do osób zarządzających lokalami użytkowymi, pomieszczeniami usługowymi oraz do właścicieli domów i mieszkań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *