pranie dywanów Wrocław
Jak czyścić dywany zimą?
14 stycznia 2020
panele laminowane
Sprawdzone sposoby na pielęgnację paneli laminowanych
25 marca 2020
Pokaż wszystkie

Jak utrzymać porządek w domu ze zwierzętami?

sprzątanie domu ze zwierzętami

Posiadanie psa lub kota to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek. Regularne wizyty u weterynarza, dbanie o dietę, częste spacery, zwłaszcza w przypadku psów, to tylko wybrane czynności, które powinien wykonywać właściciel zwierzęcia. Warto również wspomnieć o znacznie trudniejszym utrzymywaniu porządku. Nawet gdy regularnie szczotkujemy psa, warto odkurzać i czyścić podłogę kilka razy w tygodniu. Niestety nie każdy ma wystarczającą ilość wolnego czasu. Firma sprzątająca dysponuje profesjonalnymi środkami, dzięki którym pozbędzie się nie tylko nieprzyjemnego zapachu, ale również sierści z podłogi, dywanów i mebli.

Jak utrzymać porządek? Praktyczne porady

Jednym z podstawowych problemów właścicieli psów i kotów jest sierść. Można ją znaleźć praktycznie wszędzie, bez względu na to jak często sprzątamy. W jaki sposób ograniczyć jej gromadzenie się?

  • Ważne, aby zwierzę miało swoje miejsce w domu lub mieszkaniu. W takiej sytuacji korzyści są po obu stronach. Pies lub kot ma przestrzeń, w której może się zrelaksować i odpocząć, a jednocześnie ogranicza roznoszenie sierści po innych pomieszczeniach.
  • Kolejnym praktycznym sposobem pozwalającym utrzymać porządek jest ograniczenie liczby dywanów i mebli, na których łatwo gromadzi się sierść. W takim przypadku sprzątanie stanie się nie tylko szybsze, ale również bardziej efektywne.
  • Część osób decyduje się na zakup robota sprzątającego. Warto jednak pamiętać, że jego możliwości są znacząco ograniczone w sytuacji gdy w domu znajdują się progi. Ponadto, nie każdy model poradzi sobie z dużą ilością długiej sierści.

Firma sprzątająca, dzięki wysokiej klasy urządzeniom, gwarantuje perfekcyjną czystość i odświeżenie każdego pomieszczenia. Co więcej, oferuje także szybkie i przede wszystkim skuteczne pranie tapicerki meblowej. Profesjonalne firmy zatrudniają doświadczonych specjalistów, którzy wykonują swoją pracę efektywnie i bezpiecznie.

Czystość w domu pełnym zwierząt

Kolejną kwestią jest czystość zwierzęcia. Warto skonsultować się z weterynarzem w celu ustalenia częstotliwości kąpania pupila. Ponadto, w przedpokoju powinien znajdować się ręcznik przeznaczony do czyszczenia czworonoga po odbytym spacerze. Im zwierzę będzie czystsze, tym łatwiej będzie utrzymać porządek w domu lub mieszkaniu. Wspomniane wcześniej szczotkowanie najlepiej sprawdza się w przypadku psów z dłuższą sierścią. Warto jednak pamiętać, że regularne szczotkowanie rozwiązuje problem wyłącznie częściowo. Dobrym pomysłem jest konsultacja z weterynarzem i dopasowanie szczotki do rodzaju sierści zwierzęcia, aby czesanie było nie tylko efektywne, ale przede wszystkim bezpieczne. Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Legowisko psa lub kota należy regularnie prać w łagodnych środkach, które charakteryzują się neutralnym zapachem. Dzięki temu, ilość sierści w domu zostanie ograniczona.
  • Karmienie zwierzęcia warto zorganizować w miejscu, które w przypadku zabrudzenia, będzie można łatwo i szybko wyczyścić. W takiej sytuacji resztki jedzenia nie będą roznoszone po całym domu.
  • Kolejnym sposobem jest zmniejszenie liczby zabawek do minimum. W przypadku psów, lepszym pomysłem jest specjalistyczny gryzak, który zapewnia nie tylko zabawę, ale również dba o uzębienie czworonoga.

Pomimo usilnych starań, niejednokrotnie jedynym wyjściem będzie firma sprzątająca, która błyskawicznie poradzi sobie z każdym, nawet najtrudniejszymi do usunięcia zabrudzeniami. Pranie dywanów, wykładzin oraz foteli odbywa się stacjonarnie, dzięki czemu nie ogranicza funkcjonalności domu lub mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *