pranie dywanów Wrocław
Jak czyścić dywany zimą?
14 stycznia 2020
panele laminowane
Sprawdzone sposoby na pielęgnację paneli laminowanych
25 marca 2020
Pokaż wszystkie

Jak utrzymać porządek w domu ze zwierzętami?

sprzątanie domu ze zwierzętami

Posiadanie psa lub kota to nie tylko przyjemność, ale przede wszystkim obowiązek. Regularne wizyty u weterynarza, dbanie o dietę, częste spacery, zwłaszcza w przypadku psów, to tylko wybrane czynności, które powinien wykonywać właściciel zwierzęcia. Warto również wspomnieć o znacznie trudniejszym utrzymywaniu porządku. Nawet gdy regularnie szczotkujemy psa, warto odkurzać i czyścić podłogę kilka razy w tygodniu. Niestety nie każdy ma wystarczającą ilość wolnego czasu. Firma sprzątająca dysponuje profesjonalnymi środkami, dzięki którym pozbędzie się nie tylko nieprzyjemnego zapachu, ale również sierści z podłogi, dywanów i mebli.

Jak utrzymać porządek? Praktyczne porady

Jednym z podstawowych problemów właścicieli psów i kotów jest sierść. Można ją znaleźć praktycznie wszędzie, bez względu na to jak często sprzątamy. W jaki sposób ograniczyć jej gromadzenie się?

  • Ważne, aby zwierzę miało swoje miejsce w domu lub mieszkaniu. W takiej sytuacji korzyści są po obu stronach. Pies lub kot ma przestrzeń, w której może się zrelaksować i odpocząć, a jednocześnie ogranicza roznoszenie sierści po innych pomieszczeniach.
  • Kolejnym praktycznym sposobem pozwalającym utrzymać porządek jest ograniczenie liczby dywanów i mebli, na których łatwo gromadzi się sierść. W takim przypadku sprzątanie stanie się nie tylko szybsze, ale również bardziej efektywne.
  • Część osób decyduje się na zakup robota sprzątającego. Warto jednak pamiętać, że jego możliwości są znacząco ograniczone w sytuacji gdy w domu znajdują się progi. Ponadto, nie każdy model poradzi sobie z dużą ilością długiej sierści.

Firma sprzątająca, dzięki wysokiej klasy urządzeniom, gwarantuje perfekcyjną czystość i odświeżenie każdego pomieszczenia. Co więcej, oferuje także szybkie i przede wszystkim skuteczne pranie tapicerki meblowej. Profesjonalne firmy zatrudniają doświadczonych specjalistów, którzy wykonują swoją pracę efektywnie i bezpiecznie.

Czystość w domu pełnym zwierząt

Kolejną kwestią jest czystość zwierzęcia. Warto skonsultować się z weterynarzem w celu ustalenia częstotliwości kąpania pupila. Ponadto, w przedpokoju powinien znajdować się ręcznik przeznaczony do czyszczenia czworonoga po odbytym spacerze. Im zwierzę będzie czystsze, tym łatwiej będzie utrzymać porządek w domu lub mieszkaniu. Wspomniane wcześniej szczotkowanie najlepiej sprawdza się w przypadku psów z dłuższą sierścią. Warto jednak pamiętać, że regularne szczotkowanie rozwiązuje problem wyłącznie częściowo. Dobrym pomysłem jest konsultacja z weterynarzem i dopasowanie szczotki do rodzaju sierści zwierzęcia, aby czesanie było nie tylko efektywne, ale przede wszystkim bezpieczne. Co jeszcze warto wiedzieć?

  • Legowisko psa lub kota należy regularnie prać w łagodnych środkach, które charakteryzują się neutralnym zapachem. Dzięki temu, ilość sierści w domu zostanie ograniczona.
  • Karmienie zwierzęcia warto zorganizować w miejscu, które w przypadku zabrudzenia, będzie można łatwo i szybko wyczyścić. W takiej sytuacji resztki jedzenia nie będą roznoszone po całym domu.
  • Kolejnym sposobem jest zmniejszenie liczby zabawek do minimum. W przypadku psów, lepszym pomysłem jest specjalistyczny gryzak, który zapewnia nie tylko zabawę, ale również dba o uzębienie czworonoga.

Pomimo usilnych starań, niejednokrotnie jedynym wyjściem będzie firma sprzątająca, która błyskawicznie poradzi sobie z każdym, nawet najtrudniejszymi do usunięcia zabrudzeniami. Pranie dywanów, wykładzin oraz foteli odbywa się stacjonarnie, dzięki czemu nie ogranicza funkcjonalności domu lub mieszkania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *