sprzątanie biura
W jakich godzinach powinna sprzątać firma sprzątająca biura?
15 listopada 2019
pranie dywanów Wrocław
Jak czyścić dywany zimą?
14 stycznia 2020
Pokaż wszystkie

Sprzątanie budynków zimą – z czego się składa?

Zima to okres, w którym sprzątanie jest przeprowadzane znacznie częściej z uwagi na szybkość brudzenia się różnego rodzaju powierzchni, ze względu na przenoszenie na butach m.in. błota śniegowego. Dywany i wykładziny, a także posadzki tracą swój estetyczny wygląd i prezentują się nieatrakcyjnie. Samo czyszczenie to za mało, aby uzyskać zadowalający efekt, gdyż zabrudzenia mogą wniknąć głębiej, przez co będą praktycznie niemożliwe do usunięcia tradycyjnymi sposobami. W tym przypadku konieczne będzie doczyszczanie, polimeryzacja lub inna skuteczna usługa wykonana przez profesjonalną firmę sprzątającą. O czym jeszcze należy pomyśleć zimą, aby móc cieszyć się czystym wnętrzem?

Na czym polega doczyszczanie?

Okres zimowy jest niebezpieczny dla posadzek z uwagi na ryzyko ich trwałego zabrudzenia, w wyniku kumulowania się brudu przez dłuższy czas. Dodatkowo, wraz ze śniegiem na podeszwach butów przenoszona jest ziemia oraz kamyki, które rysują powierzchnię. W skrajnych przypadkach może dojść nawet do uszkodzeń mechanicznych, trwale obniżających estetyczny wygląd. W jaki sposób zabezpieczyć się przed tego typu sytuacjami? Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie doczyszczanie oraz polimeryzacja.

W pierwszej kolejności, za pomocą specjalnej maszyny przeprowadza się dokładne czyszczenie posadzki, co pozwala na usunięcie resztek starej warstwy zabezpieczającej oraz zabrudzeń. Następnie, po wyschnięciu powierzchni, przechodzi się do polimeryzacji, czyli nałożenia nowych warstw polimeru. Gdy te również wyschną, konieczne jest polerowanie. Dzięki temu powłoka zostanie utwardzona, a dodatkowo znacząco zwiększy się estetyka powierzchni. Jakie jeszcze są zalety tego typu działań? Przede wszystkim zapewniają one dłuższą żywotność i atrakcyjny wygląd posadzki. Dodatkowo zabezpieczają ją przed powstawaniem rys i uszkodzeń oraz wnikaniem brudu. Warto wspomnieć także o właściwościach antypoślizgowych.

Pranie dywanów i wykładzin

Doczyszczanie, polimeryzacja – to czynności, dzięki którym szybko można przywrócić atrakcyjny wygląd posadzkom. Co w przypadku gdy podłoga wyłożona jest wykładziną lub dywanami? W jaki sposób pozbyć się z nich silnych zabrudzeń powstałych w okresie zimowym? W tym przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usługi prania, które może odbywać się bezpośrednio w budynku lub w razie potrzeby w pralni.

Profesjonalne firmy dysponują urządzeniami pozwalającymi na czyszczenie natryskowo-ssące, co pozwala na pozbycie się nawet bardzo głębokich plam. Polega ono na umieszczeniu detergentu na powierzchni, a następnie jego odessaniu wraz z zanieczyszczeniami. Oprócz tego, usuwane są również roztocza, które mogą powodować alergie. Zaletą jest także brak konieczności suszenia oraz dodatkowego pozbywania się osadu.

Odśnieżanie dachu, parkingu i chodników

Sprzątanie budynków w okresie zimowym wymaga zajęcia się nie tylko ich wnętrzem, ale również zewnętrzną stroną. Intensywne opady śniegu mogą powodować problem z zaparkowaniem samochodu, dojściem do firmy czy wiązać się ze zbyt dużym obciążeniem dachu. W tym wypadku także warto skorzystać z pomocy profesjonalnych firm, które świadczą usługi tego typu. Są one bowiem wyposażone w nowoczesny sprzęt, dzięki czemu cały proces przebiega bardzo szybko i sprawnie.

Zalegający śnieg może stwarzać niebezpieczeństwo, dlatego należy się go jak najszybciej pozbyć, nie czekając na samodzielne stopnienie. Do odśnieżania dachu, warto wybrać renomowane firmy, które gwarantują brak ryzyka uszkodzenia pokrycia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *