Polecane rośliny do biura
15 czerwca 2020
covid
Dezynfekcja i ozonowanie pomieszczeń – skuteczna metoda walki z bakteriami i wirusami
10 sierpnia 2020
Pokaż wszystkie

Usuwanie plam z czerwonego wina

plama z czerwonego wina

Wszystkie plamy wyglądają nieestetycznie, a szczególnie te z czerwonego wina. Niestety w trakcie spotkań towarzyskich, zabrudzenia tego rodzaju są niezwykle częste. Bez względu na to czy wylał się cały kieliszek, czy jedynie kilka kropel, należy jak najszybciej podjąć działania w celu usunięcia śladów. W przypadku szczególnie trudnej do usunięcia plamy, wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnej firmy, oferującej sprzątanie wnętrz.

Najlepsze sposoby na usuwanie plam z czerwonego wina

Jednym z najpopularniejszych sposobów pozbywania się plam z czerwonego wina jest użycie soli. Gdy tylko zauważymy zabrudzenie, należy obsypać je obficie solą. Następny krok to zamoczenie tkaniny w zimnej wodzie przez około godzinę. Po upływie tego czasu, ubranie trzeba wyprać. Jeżeli zareagujemy odpowiednio wcześnie, plama powinna zniknąć. Drugą metodą jest zasypanie świeżej plamy solą i zaczekanie aż plama zrobi się mniej intensywna. Wówczas możemy wyprać zabrudzone ubrania.

  • Kolejnym sposobem, który sprawdza się głównie w przypadku niewielkich plam, jest użycie bieżącej wody pod jak największym ciśnieniem. Najlepiej zrobić to zaraz po zalaniu odzieży winem, w przeciwnym wypadku metoda może okazać się nieskuteczna.
  • W sytuacji gdy plama nie jest świeża, warto użyć sody oczyszczonej. Najlepiej sporządzić roztwór zawierający od 4 do 5 łyżek soli i 1 litr wody. Następnie trzeba moczyć ubranie przez kilkanaście minut, a później wyprać.
  • Plamy z czerwonego wina niejednokrotnie pojawiają się także na obrusach. W takim przypadku warto spróbować je usunąć przy pomocy wody utlenionej. Jeżeli obrus jest wykonany ze szczególnie delikatnego materiału, a plama jest stosunkowo świeża, na początku można przygotować roztwór. Najlepsze proporcje to 3 części wody utlenionej i jedna część zwykłej wody. Można spróbować użyć również roztworu spirytusu w takich samych proporcjach. Jeżeli okaże się nieskuteczny, należy zwiększać jego ilość w stosunku do wody.
  • Niejednokrotnie do usuwania plam wykorzystuje się krem do golenia. Wystarczy nałożyć jego niewielką ilość na zabrudzenie i odczekać od 15 do 20 minut. Po upływie tego czasu, ubranie trzeba spłukać dużą ilością wody i wyprać.

Sposobów na pozbywanie się plam z czerwonego wina jest wiele. Ich skuteczność zależy nie tylko od czasu, który minął od powstania zabrudzenia, ale również od wielkości plamy, rodzaju materiału, a nawet gatunku wina.

Profesjonalne sprzątanie wnętrz

Niezwykle często bywa tak, że plamy pojawiają się w miejscach, z których szczególnie trudno je usunąć. W takich przypadkach sprzątanie wnętrz wykonane przez specjalistyczną firmę to jedno z najlepszych rozwiązań.

  • W przypadku zabrudzenia mebli lub dywanów, niezwykle istotny jest wybór odpowiedniego preparatu. Z jednej strony środek musi być na tyle skuteczny, aby usunąć wszelkie zabrudzenia, natomiast z drugiej całkowicie bezpieczny dla czyszczonej tkaniny.
  • Firmy oferujące sprzątanie wnętrz zatrudniają wykwalifikowanych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem, którzy potrafią sobie poradzić z każdym, nawet najtrudniejszym zabrudzeniem.
  • Przedsiębiorstwa tego typu dysponują nowoczesnym sprzętem umożliwiającym usuwanie plam nawet w trudno dostępnych miejscach.

Nie zawsze jesteśmy w stanie poradzić sobie z plamami z wina, które psują estetykę pomieszczenia. Warto zaufać profesjonalistom, którzy na co dzień zmagają się z pozbywaniem uporczywych zabrudzeń. Wybierając takie rozwiązanie mamy pewność, że usługa zostanie wykonana na najwyższym poziomie, a każda plama zostanie bezpiecznie usunięta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *